Manager Proiect Constructii

Candidatul ideal

  • Studii superioare in constructii, inginer constructor
  • Atestate, certificari, autorizari suplimentare constituie un avantaj
  • Experienta minima intre 5-7 ani intr-un post de conducere in executie in domeniul constructiilor sau pe un post similar sau echivalent in domeniul constructiilor

Descrierea jobului

  • Realizeaza graficul de executie al lucrarii;
  • Supervizeaza activitatea contractorilor;
  • Realizeaza selectia, analiza si negocierea ofertelor pentru contractele de furnizare servicii (subantreprenori) pentru proiectul de constructie si urmarirea acestora pe toata perioada de derulare a lucrarilor;
  • Verifica inregistrarile privind calitatea, inclusiv documentatia pentru cartea tehnica;
  • Raspunde de incadrarea in manopera de deviz;
  • Se asigura de efectuarea verificarii lucrarilor pe faze de executie si intocmirea documentelor pentru receptia lucrarilor.
  • Raspunde de respectarea planurilor de control, verificari si incercari si de receptia in toate fazele de executie;
  • Raspunde de respectarea prevederilor prevazute in contractul de executie.
  • Raspunde de incadrarea in timp si in buget a proiectului;
  • Raspunde de respectarea graficului de control/inspectie de urmarirea realizarii masurilor pe care le dispune in urma controalelor/inspectiilor efectuate.
  • Participa la sedintele de analiza tehnica a proiectelor, evaluari si audituri;

Oferim:

  • oportunitatea de a lucra intr-o echipa cu experienta
  • salariu motivant corelat cu performantele obtinute