Director Hotel

Locatie : STANA DE VALE

Candidatul ideal

- Experienta anterioara in management hotelier constituie un avantaj;

- Studii superioare (specializarea Turism sau Stiinte Economice);

- Detinerea unui brevet turism;

- Cunostinte practice de management general;

- Excelente abilitati de comunicare si interpersonale;

- Abilitatea de conducere, formare si motivare a personalului hotelier;

- Capacitate de coordonare a activitatilor specifice;

- Imagine profesionala, incredere de sine, energie si entuziasm;

- Cunoasterea limbii engleze constituie avantaj;

- Excelente abilitati de lucru cu calculatorul;

- Capacitate de lucru sub presiune si in conditii de respectare a termenelor impuse, orientare spre rezultate.

Descrierea jobului

- Se va ocupa de alcatuirea intregii echipe (angajare, pregatire profesionala, organizare departamente, etc.);

- Managerul este responsabil pentru dezvoltarea afacerii, planificarea operationala, de marketing, vanzari, relatii cu clientii;

- Este responsabil pentru managementul de zi cu zi a intregii activitatii

- Se caracterizeaza prin responsabilitate comerciala pentru planificare, organizare si conducere a tuturor serviciilor din cadrul complexului;

- Management financial – pregatirea bugetului, a strategiilor de marketing si atingerea targetelor impuse;

- Indentificare de noi perspective de vanzare a serviciilor si dezvoltarea afacerii;

- Gasirea unui echilibru intre asigurarea satisfactiei clientilor si management profitabil, asigurarea viabilitatii financiare a firmei.