Instructor – Monitor și Operator

Ești o persoană organizată, dinamică și dornică de aventură?!
Îți oferim oportunitatea de a te alătura echipei din Parcul “HAPPY LAND ADVENTURE” Stâna de Vale.

Cui se adresează posturile:

  • persoanelor de toate vârstele,
  • fete și băieți, inclusiv studenți
  • celor care caută posturi full time
  • celor care caută posturi part-time (sâmbătă și duminică) pentru monitorizare - supraveghere - instruire

Cadidatul ideal:

  • persoană responsabilă, proactivă și organizată
  • bună condiție fizică
  • abilități excelente de relaționare cu adulții și copiii
  • spirit de echipă și solidaritate
  • cunoștinte de limba engleză și/sau maghiară reprezintă un avantaj
  • pasionat de natură și sport
  • experiența lucrului în coardă sau calificare de alpinist constituie un avantaj
  • dexteritate manuală și îndemânare în utilizarea echipamentelor de lucru la înălțime
  • creativitate, originalitate, inventivitate, spirit de echipă, onestitate și atenție la detalii.
  • disponibilitate de a lucra în zilele de weekend și în zilele libere legal.

Descrierea jobului

  • socializarea și dialogul amabil, vesel și optimist cu toți clienții parcului
  • gestionarea, întreținerea și verificarea echipamentelor de protecție individuală
  • echiparea și dezechiparea conform procedurilor interne
  • preluarea grupurilor și prezentarea procedurii de folosire a echipamentului de protecție individuală, conform regulamentului intern
  • monitorizarea și îndrumurarea clienților pe trasee
  • intervenția și asistarea persoanelor aflate în dificultate sau rămase suspendate.

Beneficii:

  • salariu motivant
  • training-uri specifice postului
  • posibilitatea dezvoltării în carieră
  • muncă în cadrul unui colectiv tânăr
  • activitate în mijocul naturii.